کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور پوششی است که علاوه بر کاهش صدای دیزل ژنراتور سبب محافظت از آن در برابر شرایط محیطی می گردد. در خصوص ویژگی های عمومی دیزل ژنراتور سایلنت و مشخصه های آن به صورت تصویری در بخش قبل توضیح داده شد . در این بخش سعی داریم پس از بیان نکته ای کوتاه، برخی از کانوپی های دیزل ژنراتور ساخت این شرکت را معرفی نماییم.

کانوپی سایلنت سبب کاهش توان خروجی دیزل ژنراتور و داغ نمودن دیزل می گردد؟

این سوالی است که برخی از کارفرمایان آن را در ذهن دارند. این امر نیز به دلیل بعضی مشکلات است که اغلب از اطرافیان شنیده و گاهاً نیز خود شاهد آن بوده اند.

با این وجود، چرا سازندگان دیزل ژنراتور علی رغم وجود این مسئله اقدام به ساخت دیزل ژنراتور سایلنت می نمایند؟

باید توجه داشت که نه تنها از نظر ما بلکه در سرتاسر صنعت دیزل ژنراتور در دنیا هرگز کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور باعث کاهش توان خروجی دستگاه نمی گردد. اصولاً تمام هنر سازندگان در ساختن این محصول بدون وارد آوردن لطمه ای در کارکرد دیزل ژنراتور سایلنت است. البته این نکته به این معنا نیست که تمام اشکالات به وجود آمده کذب و یا اشتباه است، بلکه این نکته تاکیدی است بر این که محصولات ساخته شده به عنوان یک کانوپی سایلنت ، حتی گاهاً شروط اولیه یک کانوپی سایلنت استاندارد را ندارند!

ساخت کانوپی سایلنت

داغ نمودن دیزل ژنراتور های سایلنت به دلیل استاندارد نبودن مشخصات ابعادی و فنی و رعایت نکردن اصول اولیه ساخت می باشد. الزامی ترین نکته در نظر گرفتن فضای کافی تهویه جهت هوا دهی به دیزل ژنراتور است. به همین دلیل است که عرض شاسی دیزل ژنراتور سایلنت بسیار بیشتر از یک دیزل ژنراتور معمولی طراحی میگردد. عریض شدن شاسی دیزل ژنراتور خود نیازمند استفاده از مواد اولیه (ورق های فلزی) بیشتر، پروسه ساخت طولانی تر و در نتیجه هزینه های بالاتر در میزان رنگ و عایق های صوتی به کار رفته و … است. بدیهی است که هرگونه نقصان در موارد فوق سبب نا کارآمدی پوشش دیزل ژنراتور و انحراف از تولید اصولی این محصول میگردد.

در نتیجه پوشش دیزل ژنراتور استاندارد هرگز سبب کاهش توان دیزل ژنراتور و یا داغ نمودن آن نمیگردد. کانوپی سایلنت در اصطلاح عام به اسم اتاق دیزل ژنراتور یا پوشش دیزل ژنراتور نیز شناخته می شود.

در حالت عادی وقتی در یک محیط قرار دارید شدت صوت در حدود 45 تا 50 دسی بل می باشد و تست شدت صوت خروجی کانوپی سالینت در این محیط با خطا همراه خواهد بود (بیشتر است) برای تست کانوپی سایلنت از اتاق های مخصوصی استفاده می شود که در حالت عادی دسی بل صدا کمتر از 10 قرار دارد که در ایران همچین فضایی وجود ندارد ولی شرکت FG Wilson این کار را انجام داده است.

کانوپی سایلنت مدل C-25

کانوپی سایلنت مدل C-25 جهت سایلنت نمودن دیزل ژنراتورهای 15KVA تا 25KVA استفاده می گردد. نکته ای که در مورد مشخصات ابعادی کانوپی های بی صدا باید توجه داشت فاصله جانبی آنها از طرفین با در نظر گرفتن ابعاد دربهای جانبی می باشد. وجود درب های جانبی بزرگ کمک شایانی به راحتی کاربر در زمان سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور می نماید. برای مشاهده اطلاعات کامل ابعادی و وزنی کلنوپی سایلنت C-25 کلیک کنید.

اتاقک ژنراتور برق c25

کانوپی سایلنت مدل C-80

کانوپی سایلنت مدل C-80 جهت بی صدا نمودن دیزل ژنراتور  30KVA تا 80KVA استفاده می گردد. در تصاویر زیر برخی از مشخصات این کانوپی سایلنت دیده می شود.نکته ای که در مورد مشخصات ابعادی کانوپی های بی صدا باید توجه داشت فاصله جانبی آنها از طرفین با در نظر گرفتن ابعاد دربهای جانبی می باشد. وجود درب های جانبی بزرگ کمک شایانی به راحتی کاربر در زمان سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور می نماید. برای مشاهده اطلاعات کامل ابعادی و وزنی کلنوپی سایلنت C-80 کلیک کنید.

اتاقک ژنراتور برق c80

کانوپی سایلنت مدل C-200

کانوپی سایلنت C-200 جهت سایلنت نمودن دیزل ژنراتور 130KVA تا 200KVA استفاده می گردد. در تصویر زیر یک نمونه از این مدل کانوپی سایلنت آمده است. نکته ای که در مورد مشخصات ابعادی کانوپی های بی صدا باید توجه داشت فاصله جانبی آنها از طرفین با در نظر گرفتن ابعاد دربهای جانبی می باشد. وجود درب های جانبی بزرگ کمک شایانی به راحتی کاربر در زمان سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور می نماید. برای مشاهده اطلاعات کامل ابعادی و وزنی کلنوپی سایلنت C-80 کلیک کنید.

اتاقک ژنراتور برق c200

کانوپی سایلنت مدل C-600

کانوپی سایلنت مدل C-600 جهت سایلنت نمودن دیزل ژنراتور 600KVA تولید می گردد. در ادامه تصاویری از این محصول آمده است. مهمترین ویژگی کانوپی های که تا به حال معرفی شد قابلیت باز و بست کامل کانوپی سایلنت (ماژولار بودن) می باشد. ماژولار بودن کانوپی سایلنت به خصوص در زمانهای تعمیراتت اساسی دستگاه بسیار با اهمیت میباشد. جهت اطلاع از ابعاد کانوپی فوق و دریافت نقشه کلی با شماره های این شرکت واقع در بخش تماس با ارتباط برقرار فرمایید. برای مشاهده اطلاعات کامل ابعادی و وزنی کلنوپی سایلنت C-80 کلیک کنید.

اتاقک ژنراتور برق C600

کانوپی های سایلنت کانتیری (ابعاد بزرگ)

کانوپی های ساخته شده جهت دیزل ژنراتور های توان بالا از نظر ظاهری به فرمت کانتینر می باشند. البته پارامتر های آنها به طور کلی با کانتینر های باربری متفاوت است. همچنین نحوه ساخت این نوع از کانوپی سایلنت از نظر نوع عایق های صوتی، شاسی کشی، داکت ورودی هوا و … به طور کلی با کلیه کانوپی های قبلی متفاوت می باشد

اتاقک ژنراتور برق C-1200